72 Amper Akü Fiyatları

72 Amper President Akü

72 Amper President Akü

72 Amper President AküStandart 72 amper aküdür. En çok sattığımız ve sorun yaşamadığımız markaların ..

320,00TL

72 Amper Akü Fiyatları

72 amper akü fiyatlarını, bu kategoriden inceleyebilirsiniz. Burada yazılı olan fiyatlar, eski akünüzü vermeniz halinde geçerli olan, 72 amper akü fiyatlarıdır. Eski akünüzü vermeyecekseniz veya yok ise, bu rakamların üzerine, satın aldığınız dönemdeki 72 amper hurda akü bedeli eklenmektedir. 72 amper hurda akü bedeli 01/02/20 tarihi itibariyle 100 liradır. Bu rakam belli bir tarih sonra değişebilir. Mağazamız da ücretsiz montaj ve kredi kartına taksit imkânı mevcuttur.

72 Amper Akünün Amperi Markalara Göre Değişiklik Gösteriyor

72 amper aküler, markalara göre değişiklik gösterebilir. Örnek vermek gerekirse 72 amper Mutlu akü, 72 amper etiketiyle karşımıza çıkar. Ancak Varta akü markasında aynı kasa akü, 74 amper olarak satışa sunulmaktadır. Powergen akü markasında 75 amper olarak geçmektedir. Akünün ölçüleri aynıdır. Ancak markalar farklı amper etiketleri ile satışa sunulabilmektedir. 3-5 amper yüksek veya alçak olması çok önem arz etmemektedir. 

Alçak 72 Amper Akülerin Farkı

Genellikle Opel ve Ford gibi araç markalarında karşımıza, alçak kasa 72 amper aküler çıkmaktadır. Gerek aracın akü bağlantı ekipmanları, gerekse akünün yeri itibariyle, alçak olmayan 72 amper aküleri bu tip araçlara monte edemeyebilirsiniz veya bazı oynamalar yapmanız gerekebilir. Genellikle standart 72 amper aküler alçak 72 amper akülere göre daha ucuz oldukları için, alçak takılması gereken araçlara da bazen, normal akü takılmış olabiliyor daha öncesinde.

72 amper akünün alçak veya normal kasa olmasının aracın çalışmasıyla ilgili bir durum değil, akünün yerine sığması ile ilgili bir durumdur. Alçak kasa 72 amper aküler, normal 72 amper akülere göre 1,5 cm. daha alçaktır. Bu da az önce de bahsettiğim üzere, akü bağlantı demirlerinin bağlanamaması veya akünün yerine sığdırılamamasına sebep olabilmektedir. Alçak 72 amper aküleri her markada bulamazsınız. Bazı markalar 72 amper alçak akü yerine 66 amper akü üretmektedir. Aradaki 6 amper sorun olmayacaktır. Marş güçleri aynıdır.

72 amper aküler piyasada, markalara göre, amper ve marş gücü değişiklikleri göstermektedir. Her markanın 72 amper aküsünün marş esnasındaki maksimuma çıktığı seviye olan EN gücü aynı değildir. Ufak farklar çok önemli değildir elbette, bunu da belirtmek isteriz. Ürün görsellerinden 72 amper akünün marş güçlerini kontrol edebilirsiniz. 

Ters Kutup 72 Amper Akülere Dikkat

72 amper aküler de nadiren de olsa, ters kutup çıkma durumu söz konusu olabilmektedir. Artı ve eksi kutupların yeri farklıdır bu akülerde. Artı kutubun olduğu yer de eksi, eksi kutubun olduğu yerde de artı kutup başı vardır. Bu şu konudan dolayı önemlidir. Ters kutup 72 amper akü almak yerine, düz kutup akü alırsanız, aracınızın kutup başlarının bağlı olduğu kablolar, yetişmesi gereken kutuplara yetişemeyeceği için bağlantı gerçekleştirilemeyecektir. Her ne kadar akü ölçüleri aynı da olsa, kablo kısa ise, artı kablosunu, artı kutuba bağlayamazsınız. 

Bazı araçlar da ters kutup 72 amper akü çıkabilmektedir. 72 amper akünün ters kutup olduğunu ise şu şekilde anlayabilirsiniz. Kutup başları size yakın tarafta iken, sağ taraf da eksi kutup başı var ise o akü ters kutuptur. Tam tersi olması durumunda ise akünüz normal 72 amper aküdür. 

Her ne kadar basitmiş gibi gözükse de farklı durumlar söz konusu olabilmektedir. O sebeple Akü Fiyatları olarak en uygun 72 amper akü fiyatlarıyla size yardımcı olabilmemiz için, sitemiz de yer alan whatshapp hattımızdan veya iletişim kısmında yer alan telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi yolculuklar.

72 Amper Akü Garanti Süresi

Bütün 72 amper akü çeşitlerimiz, sıfır ve üretici firmanın 2 yıl garantisindedir. Hususi kullanımlar dışında garanti süresi ise 1 yıldır. Yine örnek vermek gerekirse, ticari taksiler veya minibüsler, normal 72 amper akü aldıklarında garanti kapsamı dışında kalırlar. Çünkü o araçlar gün içinde, hususi araçlara göre çok daha fazla marş yaptıkları için, daha güçlü olan ticari 72 amper akü almaları gerekmektedir.

O durumda 1 yıl garantisi olur ve ticari 72 amper aküler, normal 72 amper akülere göre daha pahalıdır. Yine örnek vermek gerekirse, ticari amaçla kullanılan veya jeneratör, ups gibi farklı alanlarda normal starter 72 amper akülerin kullanılması durumunda da yine markasına göre garanti kapsamı dışında kalabilir veya garanti süresi 2 yıldan 1 yıla iner. Satın aldığınız 72 amper akünün markanın, garanti belgesinde yazan garanti şartları geçerlidir. 

Standart 72 Amper Akü Ölçüleri

72 amper aküyü istediğiniz her araca takamazsınız. Çünkü akülerin bir ölçüsü vardır. Her aküyü istediğin her araca, sırf amperi yüksek olsun diye takamazsınız, yerine oturmaz. 72 amper akülerin ölçülerini aşağıda sizlerle paylaştım.

Boy:  27,8 cm.

En: 17,5 cm.

Yükseklik: 19 cm.

Alçak Kasa 72 Amper Akü Ölçüleri

Boy:  27,8 cm.

En: 17,5 cm.

Yükseklik: 17,5 cm.


Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)