ALFA ROMEO 147

60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus

60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus

12 Volt 60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus ModeliEski akü iadeli, eski akü 60 amper olmalı yok..

1.000,00TL

60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb

60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb

12 Volt 60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb ModeliEski akü iadeli, eski akü 60 amper olmalı yoksa, fiyat f..

1.150,00TL

Alfa Romeo 147 Akü Fiyatları

Alfa Romeo 147 akü fiyatlarını yukarıdaki ürünlerden inceleyebilirsiniz. Yazılan fiyatlar, eski akünüzü verdiğiniz de montaj dahil fiyatlardır. Kredi kartına taksit imkanımız mevcuttur. İletişim kısmından adres ve telefon bilgilerimize ulaşabilirsiniz. Alfa Romeo 147 akü fiyatları, marka marka, değişiklik göstermektedir. Ödemenizi İstanbul içinde kapıda ödeme olarak yapabilirsiniz.

Eski akünüzü vermediğiniz takdir de 60 amper hurda akü bedeli, fiyata eklenir. 60 amper hurda akünün fiyatları da sürekli değişmektedir. 72 amper akü alırsanız, eski 72 amper akünüzü teslim etmelisiniz. Aldığınız akü amperi ne ise, verdiğiniz akü amperi de o olmalıdır. Aksi takdir de ufak amper verip, büyük amper akü alırsanız, hurda akünün fiyat farkı olacaktır. Bu rakam dönem dönem, amperine göre değişmektedir. Hurda akü fiyatları sürekli güncellenir.

Alfa Romeo 147 Aküsü Kaç Amper Olmalı

Alfa Romeo 147 aküsü kaç amper sorusunun cevabını bilmeden, fiyat araştırması yapamazsınız. Bu araca, 12 volt 60 amper akü takılabilmektedir. Daha büyük bir akü yerine sığmıyor bu araçta. Ayrıca Start Stop özelliği olan Alfa Romeo 147 modelleri için, EFB veya AGM aküleri tercih etmelisiniz.  Aksi takdirde, aracınızda yokuş kalkış desteği gibi, bazı özellikler devre dışı kalabilir ve araca uzun vadede farklı zararlar verebilir.

Alfa Romeo 147 için 60 amper akü almanız yeterlidir.

Marş gücü olarak da, 1.6 motora kadar olan modeller de, 480-540 EN marş gücü işinizi görecektir. 1.6 motor da ise 700 EN marş gücüne kadar çıkan akü markaları sizin için daha güzel olacaktır. Start Stop uyumlu Alfa Romeo 147 akünüz için 750 EN marş gücüne sahip bir akü tercih etmelisiniz. Marka marka bu değerler değişiklik gösterebilir. Ufak oynamalar sorun teşkil etmez, içiniz rahat olsun. 

Ticari olarak kullanılan Alfa Romeo 147 modellerinde ise, ticari akü almalısınız. Bu aküler genelde sarı renkli olur. Aksi halde akünüz garanti dışı kalır.

Alfa Romeo 147 Fabrika Orijinal Aküsü

Alfa Romeo 147 modelinin aküsü, fabrika çıkışında 60 amper akü çıkmaktadır. Alfa Romeo 147 için daha sonrasında, 60 amper akü takmanız, hem fiyat, hem de performans açısından, sizin için daha uygun olacaktır. Orijinal de çıkan marka, üretim yılına göre değişiklik gösterebilmektedir. O dönem hangi firma ile anlaştı ise, aküyü o markaya yaptırıyor, genel de otomotiv markaları. Aslında orijinal Alfa Romeo 147 aküsü diye bir akü yoktur. Bir firmaya yaptırıp, Alfa Romeo etiketi ile montaj yapılmaktadır.

Alfa Romeo 147 Akü Değişimi

Alfa Romeo 147, akü değişimi son derece basittir. Aküyü sabit tutan ayağı söktükten sonra, kutup başlarını gevşeterek yeni akünüzü takabilirsiniz. Öncelikle eksi kutup sökülmelidir. Orijinal de 50 amper çıksa da, 60 amper akü takılmaktadır. Tarih ve saat ayarlarınızı yeniden yapmanız gerekmektedir. 

Alfa Romeo 147 Hangi Marka Akü Almalıyım

Alfa Romeo 147, akü markası tercihi yaparken, akü markasının, bulunduğunuz şehir de yetkili servisi, olup olmadığına bakmalısınız, en önemli kriter bu. Çünkü en iyi akü markasını da alsanız, bir sorun yaşadığınız da, il değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda da kargo masrafları veya yetkili servise ulaşmak için harcadığınız giderler canınızı sıkabilir. Şu an için ülkemizde en yaygın servis ağına sahip olan akü markaları, Mutlu akü, İnci akü ve Varta aküdür. 

Yetkili servis ağı en geniş veya size en yakın olan markayı tercih ettikten sonra, fiyat performans olarak, size en uygun gelen akü markasını tercih edebilirsiniz. Alfa Romeo 147 Akü tercihi yaparken, akü amperini, marş gücünü, start stop özelliğini ve fiyatını göze alarak en mantıklı aküyü tercih etmelisiniz. 

Alfa Romeo 147 Aküsü Kaç Yıl Garantili

Alfa Romeo 147, akü markaları, aküyü nereden alırsanız alın, hususi kullanımlar da 2 yıl, ticari kullanımlar da ise, 1 yıl üretici firma garantisindedir. Garanti şartları, akü ile birlikte size teslim edilmektedir ve orada yazılı olan şartlar geçerlidir. Aküyü garantiden değiştirme yetkisi sadece, markanın yetkili servislerine aittir.

Alfa Romeo 147 Akü Ömrü Ne Kadardır

Alfa Romeo 147, akü ömrü, ilk çıkan akü en uzun giden aküdür genelde. Tabi bu aracın durumuna ve kullanan kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. İlk aküsü ortalama 4 ile 6 yıl arasında gitmektedir. Daha sonrasında alınan akülerin ömrü ise, ortalama 3-4 yıl gitmektedir ve yine aracın durumuna, kullanıma göre değişmektedir. 

Alfa Romeo 147 Akünün Bittiğini Nasıl Anlarız

Alfa Romeo 147, akünün bittiğini anlamanız için en iyi yöntem, ölçüm yaptırmanızdır. Aracınız da Start Stop özelliği var ise, bu özellik akü bitmeye yakın devre dışı kalır. Ölçüm yaptırmanın haricinde, bir kaç fikir verebilirim ama en iyi çözüm ölçüm yapılmasıdır. Farlar giderek sönük yanmaya başlar, aracı çalıştırırken cılız bir ses çıkar, bir süre sonra kontağı çevirseniz de araç tepki vermez.


Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)