FİAT ALBEA

60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus

60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus

12 Volt 60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus ModeliEski akü iadeli, eski akü 60 amper olmalı yok..

2.200,00TL

60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb

60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb

12 Volt 60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb ModeliEski akü iadeli, eski akü 60 amper olmalı yoksa, fiyat f..

2.700,00TL

Fiat Albea Akü Fiyatları

Fiat Albea akü fiyatlarını yukarıdaki ürünlerden inceleyebilirsiniz. Yazılan fiyatlar, eski akünüzü verdiğiniz de montaj dahil fiyatlardır. Kredi kartına taksit imkanımız mevcuttur. İletişim kısmından adres ve telefon bilgilerimize ulaşabilirsiniz. Fiat Albea akü fiyatları, marka marka, değişiklik göstermektedir. Ödemenizi İstanbul içinde kapıda ödeme olarak yapabilirsiniz.

Eski akünüzü vermediğiniz takdir de 60 amper hurda akü bedeli, fiyata eklenir. 60 amper hurda akünün fiyatları da sürekli değişmektedir.  72 amper akü alırsanız, eski 72 amper akünüzü teslim etmelisiniz. Aldığınız akü amperi ne ise, verdiğiniz akü amperi de o olmalıdır. Aksi takdir de ufak amper verip, büyük amper akü alırsanız, hurda akünün fiyat farkı olacaktır. Bu rakam dönem dönem, amperine göre değişmektedir. Hurda akü fiyatları sürekli güncellenir.

Fiat Albea Aküsü Kaç Amper Olmalı

Fiat Albea aküsü kaç amper olmalı diye merak ediyorsanız, bu araca 12 volt 60 amper akü takmanız yeterli olacaktır. 60 amper akünün ölçüleri 242-175-190 milimetredir. Akü yeri kırılarak 72 amper akü de takılabilir ancak buna gerek yoktur, 60 amper akü yeterlidir. 72 amper akü, 60 amper aküye göre 3 santim daha uzundur. 

Marş gücü olarak da, 60 amper akülerin, marş gücü 500 EN ile 600 EN arasında değişmektedir. Marka marka bu değerler değişiklik gösterebilir. Ufak oynamalar sorun teşkil etmez, içiniz rahat olsun. 

Ticari olarak kullanılan Fiat Albea modellerinde ise, ticari akü almalısınız. Bu aküler genelde sarı renkli olur. Aksi halde akünüz garanti dışı kalır.

Fiat Albea Fabrika Orijinal Aküsü

Fiat Albea modelinin aküsü, fabrika çıkışında 50 amper akü çıkmaktadır. Fabrika çıkışı yazmamızın sebebi, Fiat Albea için daha sonrasında 60 amper akü takmanız, hem fiyat, hem de performans açısından, sizin için daha uygun olacaktır. Orijinal de çıkan marka, üretim yılına göre değişiklik gösterebilmektedir. O dönem hangi firma ile anlaştı ise, aküyü o markaya yaptırıyor, genel de otomotiv markaları. Aslında orijinal Fiat Albea aküsü diye bir akü yoktur. Bir firmaya yaptırıp, Fiat etiketi ile montaj yapılmaktadır.

Fiat Albea Akü Değişimi

Fiat Albea, akü değişimi son derece basittir. Aküyü sabit tutan, halatı söktükten sonra, kutup başlarını gevşeterek yeni akünüzü takabilirsiniz. Öncelikle eksi kutup sökülmelidir. Orijinal de 50 amper çıksa da, marka daha büyük amper takmak için, araç sahibine genişçe bir yer ayırmıştır. Tarih ve saat ayarlarınızı yeniden yapmanız gerekmektedir. 

Fiat Albea Hangi Marka Akü Almalıyım

Fiat Albea, akü markası tercihi yaparken, akü markasının, bulunduğunuz şehir de yetkili servisi, olup olmadığına bakmalısınız, en önemli kriter bu. Çünkü en iyi akü markasını da alsanız, bir sorun yaşadığınız da, il değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda da kargo masrafları veya yetkili servise ulaşmak için harcadığınız giderler canınızı sıkabilir. Şu an için ülkemizde en yaygın servis ağına sahip olan akü markaları, Mutlu akü, İnci akü ve Varta aküdür. 

Yetkili servis ağı en geniş veya size en yakın olan markayı tercih ettikten sonra, fiyat performans olarak, size en uygun gelen akü markasını tercih edebilirsiniz. Fiat Albea Akü tercihi yaparken, akü amperini, marş gücünü ve fiyatını göze alarak en mantıklı aküyü tercih etmelisiniz. 

Fiat Albea Aküsü Kaç Yıl Garantili

Fiat Albea, akü markaları, aküyü nereden alırsanız alın, hususi kullanımlar da 2 yıl, ticari kullanımlar da ise, 1 yıl üretici firma garantisindedir. Garanti şartları, akü ile birlikte size teslim edilmektedir ve orada yazılı olan şartlar geçerlidir. Aküyü garantiden değiştirme yetkisi sadece, markanın yetkili servislerine aittir.

Fiat Albea Akü Ömrü Ne Kadardır

Fiat Albea, akü ömrü, ilk çıkan akü en uzun giden aküdür genelde. Tabi bu aracın durumuna ve kullanan kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. İlk aküsü ortalama 4 ile 6 yıl arasında gitmektedir. Daha sonrasında alınan akülerin ömrü ise, ortalama 3-4 yıl gitmektedir ve yine aracın durumuna, kullanıma göre değişmektedir. 

Fiat Albea Akünün Bittiğini Nasıl Anlarız

Fiat Albea, akünün bittiğini anlamanız için en iyi yöntem, ölçüm yaptırmanızdır. Ölçüm yaptırmanın haricinde bir kaç fikir verebilirim, ama en iyi çözüm ölçüm yapılmasıdır. Farlar giderek sönük yanmaya başlar, aracı çalıştırırken cılız bir ses çıkar, bir süre sonra kontağı çevirseniz de araç tepki vermez.


Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)