FİAT PUNTO

60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus

60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus

12 Volt 60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus ModeliEski akü iadeli, eski akü 60 amper olmalı yok..

1.380,00TL

60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb

60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb

12 Volt 60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb ModeliEski akü iadeli, eski akü 60 amper olmalı yoksa, fiyat f..

1.500,00TL

Fiat Punto ve Grande Punto Akü Fiyatları

Fiat Punto akü fiyatlarını yukarıdaki ürünlerden inceleyebilirsiniz. Grande Punto akü fiyatları da Punto akü fiyatları ile aynıdır. Yazılan fiyatlar, eski akünüzü verdiğiniz de montaj dahil fiyatlardır. Kredi kartına taksit imkanımız mevcuttur. İletişim kısmından adres ve telefon bilgilerimize ulaşabilirsiniz. Fiat Punto akü fiyatları, marka marka, değişiklik göstermektedir. Ödemenizi İstanbul içinde kapıda ödeme olarak yapabilirsiniz.

Eski akünüzü vermediğiniz takdir de 60 amper hurda akü bedeli, fiyata eklenir. 60 amper hurda akünün fiyatları da sürekli değişmektedir.  72 amper akü alırsanız, eski 72 amper akünüzü teslim etmelisiniz. Aldığınız akü amperi ne ise, verdiğiniz akü amperi de o olmalıdır. Aksi takdir de ufak amper verip, büyük amper akü alırsanız, hurda akünün fiyat farkı olacaktır. Bu rakam dönem dönem, amperine göre değişmektedir. Hurda akü fiyatları sürekli güncellenir.

Fiat Punto ve Grande Punto Aküsü Kaç Amper Olmalı

Fiat Punto akü fiyatları ile araştırması yaparken, Fiat Punto kaç amper akü olması gerektiğini bilmeniz gerekir. Fiat Grande Punto aküsü kaç amper sorusunun cevabı da, punto ile aynıdır. Sonuç da akü ölçüleri ve amperleri aynıdır. O sebeple kategorisi de aynıdır.

Bu araca, 1.3 motora kadar, 50 amper ve 60 amper akü takılabilmektedir. 1.6 motor Fiat Punto seçeneğinde ise 72 amper tercih etmeniz daha güzel olacaktır. Ayrıca Start Stop özelliği olan Fiat Punto ve grande punto modelleri için, 70 amper EFB veya 72 amper EFB aküleri tercih etmelisiniz.  Aksi takdirde, aracınızda yokuş kalkış desteği gibi, bazı özellikler devre dışı kalabilir ve araca uzun vadede farklı zararlar verebilir.

Marş gücü olarak da, 1.3 motora kadar olan modeller de, 500-600 EN marş gücü işinizi görecektir. 1.6 motor da ise 600-700 EN marş gücüne kadar çıkan akü markaları, sizin için daha güzel olacaktır. Start Stop uyumlu Fiat Punto ve Grande Punto akünüz için 680-750 EN marş gücüne sahip bir akü tercih etmelisiniz. Marka marka bu değerler değişiklik gösterebilir. Ufak oynamalar sorun teşkil etmez, içiniz rahat olsun. 

Ticari olarak kullanılan Fiat Punto ve Grande Punto modellerinde ise, ticari akü almalısınız. Bu aküler genelde sarı renkli olur. Aksi halde akünüz garanti dışı kalır.

Fiat Punto ve Grande Punto  Fabrika Orijinal Aküsü

Fiat Punto modelinin aküsü, fabrika çıkışında 50 amper akü çıkmaktadır. Fabrika çıkışı yazmamızın sebebi, Fiat Punto için daha sonrasında 60 amper akü takmanız, hem fiyat, hem de performans açısından, sizin için daha uygun olacaktır. Start Stoplu modellerinde ise, 70 amper EFB akü çıkmaktadır. Orijinal de çıkan marka, üretim yılına göre değişiklik gösterebilmektedir. O dönem hangi firma ile anlaştı ise, aküyü o markaya yaptırıyor, genel de otomotiv markaları. Aslında orijinal Fiat Punto aküsü diye bir akü yoktur. Bir firmaya yaptırıp, Fiat etiketi ile montaj yapılmaktadır.

Fiat Punto Akü Değişimi

Fiat Punto, akü değişimi son derece basittir. Aküyü sabit tutan, halatı söktükten sonra, kutup başlarını gevşeterek yeni akünüzü takabilirsiniz. Öncelikle eksi kutup sökülmelidir. Orijinal de 50 amper çıksa da, marka daha büyük amper takmak için, araç sahibine genişçe bir yer ayırmıştır. Tarih ve saat ayarlarınızı yeniden yapmanız gerekmektedir. 

Fiat Punto Hangi Marka Akü Almalıyım

Fiat Punto, akü markası tercihi yaparken, akü markasının, bulunduğunuz şehir de yetkili servisi, olup olmadığına bakmalısınız, en önemli kriter bu. Çünkü en iyi akü markasını da alsanız, bir sorun yaşadığınız da, il değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda da kargo masrafları veya yetkili servise ulaşmak için harcadığınız giderler canınızı sıkabilir. Şu an için ülkemizde en yaygın servis ağına sahip olan akü markaları, Mutlu akü, İnci akü ve Varta aküdür. 

Yetkili servis ağı en geniş veya size en yakın olan markayı tercih ettikten sonra, fiyat performans olarak, size en uygun gelen akü markasını tercih edebilirsiniz. Fiat Punto Akü tercihi yaparken, akü amperini, marş gücünü, start stop özelliğini ve fiyatını göze alarak en mantıklı aküyü tercih etmelisiniz. 

Fiat Punto Aküsü Kaç Yıl Garantili

Fiat Punto, akü markaları, aküyü nereden alırsanız alın, hususi kullanımlar da 2 yıl, ticari kullanımlar da ise, 1 yıl üretici firma garantisindedir. Garanti şartları, akü ile birlikte size teslim edilmektedir ve orada yazılı olan şartlar geçerlidir. Aküyü garantiden değiştirme yetkisi sadece, markanın yetkili servislerine aittir.

Fiat Punto Akü Ömrü Ne Kadardır

Fiat Punto, akü ömrü, ilk çıkan akü en uzun giden aküdür genelde. Tabi bu aracın durumuna ve kullanan kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. İlk aküsü ortalama 4 ile 6 yıl arasında gitmektedir. Daha sonrasında alınan akülerin ömrü ise, ortalama 3-4 yıl gitmektedir ve yine aracın durumuna, kullanıma göre değişmektedir. 

Fiat Punto Akünün Bittiğini Nasıl Anlarız

Fiat Punto, akünün bittiğini anlamanız için en iyi yöntem, ölçüm yaptırmanızdır. Aracınız da Start Stop özelliği var ise, bu özellik akü bitmeye yakın devre dışı kalır. Ölçüm yaptırmanın haricinde bir kaç fikir verebilirim, ama en iyi çözüm ölçüm yapılmasıdır. Farlar giderek sönük yanmaya başlar, aracı çalıştırırken cılız bir ses çıkar, bir süre sonra kontağı çevirseniz de araç tepki vermez.


Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)