HYUNDAİ İ20

60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus

60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus

12 Volt 60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus ModeliEski akü iadeli, eski akü 60 amper olmalı yok..

1.000,00TL

60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb

60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb

12 Volt 60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb ModeliEski akü iadeli, eski akü 60 amper olmalı yoksa, fiyat f..

1.150,00TL

Hyundai İ20 Akü Fiyatları

Hyundai İ20 akü fiyatlarını yukarıdaki ürünlerden inceleyebilirsiniz. Yazılan fiyatlar, eski akünüzü verdiğiniz de montaj dahil fiyatlardır. Kredi kartına taksit imkanımız mevcuttur. İletişim kısmından adres ve telefon bilgilerimize ulaşabilirsiniz. Hyundai İ20 akü fiyatları, marka marka, değişiklik göstermektedir. Ödemenizi İstanbul içinde kapıda ödeme olarak yapabilirsiniz.

Eski akünüzü vermediğiniz takdir de 60 amper hurda akü bedeli, fiyata eklenir. 60 amper hurda akünün fiyatları da sürekli değişmektedir. Ayrıca, bu aracın ilk aküsü 45 amper olarak çıkar. Şayet 60 amper akü alıp, 45 amper akü geri verirseniz, hurda aküden doğan, fiyat farkı alınır. Aldığınız akü amperi ne ise, verdiğiniz akü amperi de o olmalıdır. Aksi takdir de ufak amper verip, büyük amper akü alırsanız, hurda akünün fiyat farkı olacaktır. Bu rakam dönem dönem, amperine göre değişmektedir. Hurda akü fiyatları sürekli güncellenir.

Hyundai İ20 Aküsü Kaç Amper Olmalı

Hyundai İ20 aküsü kaç amper bunu bilmelisiniz ki, fiyat araştırması yapabilesiniz. Hyundai İ20 aküsü, orijinal de 12 volt 45 amper olarak çıkar, kare bir aküdür. Eskisini verdiğiniz zaman Hyundai İ20 akü fiyatları, kaç amper ve hangi marka takmak istediğinize göre değişir. Hyundai İ20 aküsü, 12 volttur olarak geçer. 45 amper akü yerine 60 amper akü olmaktadır.

Ayrıca Hyundai İ20 aküsü en çok tercih edilen amper, 60 amper aküdür. Ancak bu araca 50 amper akü de takılabilmektedir. Fiyat performans açısından, 60 amper akü almanız daha güzel olacaktır. Ayrıca Start Stop özelliği olan Hyundai İ20 modelleri için, 60 amper EFB veya 60 amper AGM aküleri tercih etmelisiniz.  Aksi takdirde, aracınızda yokuş kalkış desteği gibi bazı özellikler devre dışı kalabilir ve araca uzun vadede farklı zararlar verebilir.

Marş gücü olarak da, 1.6 motora kadar olan modeller de, 500-600 EN marş gücü işinizi görecektir. Marka marka bu değerler değişiklik gösterebilir. Ufak oynamalar sorun teşkil etmez, içiniz rahat olsun. 

Ticari olarak kullanılan Hyundai İ20 modellerinde ise, ticari akü almalısınız. Bu aküler genelde sarı renkli olur. Aksi halde akünüz garanti dışı kalır.

Hyundai İ20 Fabrika Orijinal Aküsü

Hyundai İ20 modelinin aküsü, fabrika çıkışında 45 amper akü çıkmaktadır. Fabrika çıkışı yazmamızın sebebi, Hyundai İ20 için daha sonrasında 60 amper akü takmanız, hem fiyat, hem de performans açısından, sizin için daha uygun olacaktır. Start Stoplu modellerinde ise, 60 amper EFB veya 60 AGM akü çıkmaktadır. Orijinal de çıkan marka, üretim yılına göre değişiklik gösterebilmektedir. O dönem hangi firma ile anlaştı ise, aküyü o markaya yaptırıyor, genel de otomotiv markaları. Aslında orijinal Hyundai İ20 aküsü diye bir akü yoktur. Bir firmaya yaptırıp, Hyundai etiketi ile montaj yapılmaktadır.

Hyundai İ20 Akü Değişimi

Hyundai İ20, akü değişimi diğer araçlara göre biraz daha zordur. Aküyü sabit tutan, ayağı sökebilmek için, beynin arkasında bulunan, 2 tane somunu gevşeterek, akü ayağını çıkarmalısınız. Kutup başlarını gevşeterek yeni akünüzü takabilirsiniz. Öncelikle eksi kutup sökülmelidir. Orijinal de 45 amper çıksa da, marka daha büyük amper takmak için, araç sahibine genişçe bir yer ayırmıştır. Tarih ve saat ayarlarınızı, yeniden yapmanız gerekmektedir. 

Hyundai İ20 Hangi Marka Akü Almalıyım

Hyundai İ20, akü markası tercihi yaparken, akü markasının, bulunduğunuz şehir de yetkili servisi, olup olmadığına bakmalısınız, en önemli kriter bu. Çünkü en iyi akü markasını da alsanız, bir sorun yaşadığınız da, il değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda da kargo masrafları veya yetkili servise ulaşmak için harcadığınız giderler canınızı sıkabilir. Şu an için ülkemizde en yaygın servis ağına sahip olan akü markaları, Mutlu akü, İnci akü ve Varta aküdür. 

Yetkili servis ağı en geniş veya size en yakın olan markayı tercih ettikten sonra, fiyat performans olarak, size en uygun gelen akü markasını tercih edebilirsiniz. Hyundai İ20 Akü tercihi yaparken, akü amperini, marş gücünü, start stop özelliğini ve fiyatını göze alarak en mantıklı aküyü tercih etmelisiniz. 

Hyundai İ20 Aküsü Kaç Yıl Garantili

Hyundai İ20, akü markaları, aküyü nereden alırsanız alın, hususi kullanımlar da 2 yıl, ticari kullanımlar da ise, 1 yıl üretici firma garantisindedir. Garanti şartları, akü ile birlikte size teslim edilmektedir ve orada yazılı olan şartlar geçerlidir. Aküyü garantiden değiştirme yetkisi sadece, markanın yetkili servislerine aittir.

Hyundai İ20 Akü Ömrü Ne Kadardır

Hyundai İ20, akü ömrü, ilk çıkan akü en uzun giden aküdür genelde. Tabi bu aracın durumuna ve kullanan kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. İlk aküsü ortalama 4 ile 6 yıl arasında gitmektedir. Daha sonrasında alınan akülerin ömrü ise, ortalama 3-4 yıl gitmektedir ve yine aracın durumuna, kullanıma göre değişmektedir. 

Hyundai İ20 Akünün Bittiğini Nasıl Anlarız

Hyundai İ20, akünün bittiğini anlamanız için en iyi yöntem, ölçüm yaptırmanızdır. Aracınız da Start Stop özelliği var ise, bu özellik akü bitmeye yakın devre dışı kalır. Ölçüm yaptırmanın haricinde bir kaç fikir verebilirim, ama en iyi çözüm ölçüm yapılmasıdır. Farlar giderek sönük yanmaya başlar, aracı çalıştırırken cılız bir ses çıkar, bir süre sonra kontağı çevirseniz de araç tepki vermez.


Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)