RENAULT KANGOO

72 Amper İnci Akü 700 EN Formul A Taurus

72 Amper İnci Akü 700 EN Formul A Taurus

72 Amper İnci Akü Fiyatları araştırması yaparken, sadece akünün fiyatına odaklanmayın. Akünün tarihi..

1.300,00TL

72 Amper Mutlu Akü 700 EN Sfb

72 Amper Mutlu Akü 700 EN Sfb

72 Amper Mutlu Akü Fiyatları araştırması yaparken, sadece akünün fiyatına odaklanmayın. Akünün tarih..

1.400,00TL

Renault Kangoo Akü Fiyatları

Renault Kangoo akü fiyatlarını yukarıdaki ürünlerden inceleyebilirsiniz. Yazılan fiyatlar, eski akünüzü verdiğiniz de montaj dahil fiyatlardır. Kredi kartına taksit imkanımız mevcuttur. İletişim kısmından adres ve telefon bilgilerimize ulaşabilirsiniz. Renault Kangoo akü fiyatları, marka marka, değişiklik göstermektedir. Ödemenizi İstanbul içinde kapıda ödeme olarak yapabilirsiniz.

Eski akünüzü vermediğiniz takdir de 72 amper hurda akü bedeli, fiyata eklenir. 72 amper hurda akünün fiyatları da sürekli değişmektedir. Aldığınız akü amperi ne ise, verdiğiniz akü amperi de o olmalıdır. Aksi takdir de ufak amper verip, büyük amper akü alırsanız, hurda akünün fiyat farkı olacaktır. Bu rakam dönem dönem, amperine göre değişmektedir. Hurda akü fiyatları sürekli güncellenir.

Renault Kangoo Aküsü Kaç Amper Olmalı

Renault Kangoo aküsü kaç amper bunu bilmelisiniz ki, fiyat araştırması yapabilesiniz. Renault Kangoo aküsü, 12 volt 72 amper aküdür. Ölçüleri ise, 278-175-190 milimetredir. Varta akü markasında ise, Renault Kangoo aküsü 74 amper akü olarak çıkar. Renault Kangoo seçeneğinde ise 72 amper tercih etmeniz daha güzel olacaktır. Ayrıca Start Stop özelliği olan Renault Kangoo modelleri için, 70 amper EFB veya 72 amper EFB aküleri tercih etmelisiniz.  Aksi takdirde, aracınızda yokuş kalkış desteği gibi bazı özellikler devre dışı kalabilir ve araca uzun vadede farklı zararlar verebilir. 

Özellikle 2017 ve sonrası Renault Kangoo modellerinde, aracınızda start stop özelliği yoksa bile, EFB akü çıkabilmektedir. EFB akü yerine, EFB veya AGM akü takılmalıdır. AGM aküler, EFB akülere göre daha pahalıdır. O sebeple EFB yerine EFB takmanız yeterlidir.

Marş gücü olarak da, 600-700 EN marş gücü arası, işinizi görecektir. Start Stop uyumlu Renault Kangoo akünüz içinse yukarıda belirttiğimiz üzere EFB tip almalısınız. Bunların marş güçleri daha yüksektir ve marka marka farklılıklar gösterebilmektedir. Ufak oynamalar sorun teşkil etmez, içiniz rahat olsun. 

Ticari olarak kullanılan Renault Kangoo modellerinde ise, ticari akü almalısınız. Bu aküler genelde sarı renkli olur. Aksi halde akünüz garanti dışı kalır.

Renault Kangoo Fabrika Orijinal Aküsü

Renault Kangoo modelinin aküsü, fabrika çıkışında 50 veya 60 amper akü olarak çıkmaktadır. 2017 ve sonrasında ise, 70 amper EFB akü görülmektedir. Çıkan akünün markası, Renault-Nissan etiketlidir. Fabrika çıkışı yazmamızın sebebi, Renault Kangoo için daha sonrasında 72 amper akü takmanız, hem fiyat, hem de performans açısından, sizin için daha uygun olacaktır. Renault marka, Kangoo model aracınız hangi model olursa olsun, 72 amper akü takmalısınız. Varta markasın bu, 74 amper olarak geçer, bazı markalarda ise 75 amper akü olarak geçer.

Start Stoplu modellerinde ise, 70 amper EFB akü çıkmaktadır. Orijinal de çıkan marka, üretim yılına göre değişiklik gösterebilmektedir. O dönem hangi firma ile anlaştı ise, aküyü o markaya yaptırıyor, genel de otomotiv markaları. Aslında orijinal Renault Kangoo aküsü diye bir akü yoktur. Bir firmaya yaptırıp, Renault-Nissan etiketi ile montaj yapılmaktadır.

Renault Kangoo Akü Değişimi

Renault Kangoo, akü değişimi son derece basittir. Aküyü sabit tutan, ayağı söktükten sonra, kutup başlarını gevşeterek yeni akünüzü takabilirsiniz. Öncelikle eksi kutup sökülmelidir. Orijinal de 60 amper çıksa da, marka daha büyük amper takmak için, araç sahibine genişçe bir yer ayırmıştır. Tarih ve saat ayarlarınızı yeniden yapmanız gerekmektedir. 

Renault Kangoo Hangi Marka Akü Almalıyım

Renault Kangoo, akü markası tercihi yaparken, akü markasının, bulunduğunuz şehir de yetkili servisi, olup olmadığına bakmalısınız, en önemli kriter bu. Çünkü en iyi akü markasını da alsanız, bir sorun yaşadığınız da, il değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda da kargo masrafları veya yetkili servise ulaşmak için harcadığınız giderler canınızı sıkabilir. Şu an için ülkemizde en yaygın servis ağına sahip olan akü markaları, Mutlu akü, İnci akü ve Varta aküdür. 

Yetkili servis ağı en geniş veya size en yakın olan markayı tercih ettikten sonra, fiyat performans olarak, size en uygun gelen akü markasını tercih edebilirsiniz. Renault Kangoo Akü tercihi yaparken, akü amperini, marş gücünü, start stop özelliğini ve fiyatını göze alarak en mantıklı aküyü tercih etmelisiniz. 

Renault Kangoo Aküsü Kaç Yıl Garantili

Renault Kangoo, akü markaları, aküyü nereden alırsanız alın, hususi kullanımlar da 2 yıl, ticari kullanımlar da ise, 1 yıl üretici firma garantisindedir. Garanti şartları, akü ile birlikte size teslim edilmektedir ve orada yazılı olan şartlar geçerlidir. Aküyü garantiden değiştirme yetkisi sadece, markanın yetkili servislerine aittir.

Renault Kangoo Akü Ömrü Ne Kadardır

Renault Kangoo, akü ömrü, ilk çıkan akü en uzun giden aküdür genelde. Tabi bu aracın durumuna ve kullanan kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. İlk aküsü ortalama 4 ile 6 yıl arasında gitmektedir. Daha sonrasında alınan akülerin ömrü ise, ortalama 3-4 yıl gitmektedir ve yine aracın durumuna, kullanıma göre değişmektedir. 

Renault Kangoo Akünün Bittiğini Nasıl Anlarız

Renault Kangoo, akünün bittiğini anlamanız için en iyi yöntem, ölçüm yaptırmanızdır. Aracınız da Start Stop özelliği var ise, bu özellik akü bitmeye yakın devre dışı kalır. Ölçüm yaptırmanın haricinde bir kaç fikir verebilirim, ama en iyi çözüm ölçüm yapılmasıdır. Farlar giderek sönük yanmaya başlar, aracı çalıştırırken cılız bir ses çıkar, bir süre sonra kontağı çevirseniz de araç tepki vermez.


Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)