SEAT İBİZA

60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus

60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus

12 Volt 60 Amper İnci Akü 540 EN Formul A Taurus ModeliEski akü iadeli, eski akü 60 amper olmalı yok..

2.200,00TL

60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb

60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb

12 Volt 60 Amper Mutlu Akü 600 EN Sfb ModeliEski akü iadeli, eski akü 60 amper olmalı yoksa, fiyat f..

2.700,00TL

Seat İbiza Akü Fiyatları

Seat İbiza akü fiyatlarını yukarıdaki ürünlerden inceleyebilirsiniz. Yazılan fiyatlar, eski akünüzü verdiğiniz de montaj dahil fiyatlardır. Kredi kartına taksit imkanımız mevcuttur. İletişim kısmından adres ve telefon bilgilerimize ulaşabilirsiniz. Seat İbiza akü fiyatları, marka marka, değişiklik göstermektedir. Ödemenizi İstanbul içinde kapıda ödeme olarak yapabilirsiniz.

Eski akünüzü vermediğiniz takdir de 60 amper hurda akü bedeli, fiyata eklenir. 60 amper hurda akünün fiyatları da sürekli değişmektedir.  72 amper akü alırsanız, eski 72 amper akünüzü teslim etmelisiniz. Aldığınız akü amperi ne ise, verdiğiniz akü amperi de o olmalıdır. Aksi takdir de ufak amper verip, büyük amper akü alırsanız, hurda akünün fiyat farkı olacaktır. Bu rakam dönem dönem, amperine göre değişmektedir. Hurda akü fiyatları sürekli güncellenir.

Seat İbiza Aküsü Kaç Amper Olmalı

Seat İbiza aküsü kaç amper olmalı, bunu bilmeden fiyat araştırması yapmanız doğru olmaz. Bu araca, 50 amper ve 60 amper akü takılabilmektedir. 60 amper akü takılırsa, aküyü çevreleyen, elyaf muhafaza aküyü, tam olarak çevreleyemiyor. Çünkü Seat İbiza da orijinal de, 12 volt 36 amper veya 44 amper gibi ufak bir akü çıkıyor.

Ayrıca Start Stop özelliği olan Seat İbiza modelleri için, 60 amper EFB veya 72 amper EFB aküleri tercih etmelisiniz. Bazı modellerinde AGM tip akü de çıkmaktadır. Bu durum akünün üzerinde yazmaktadır. Aksi takdirde, aracınızda yokuş kalkış desteği gibi bazı özellikler devre dışı kalabilir ve araca uzun vadede farklı zararlar verebilir.

Marş gücü olarak da, 360-600 EN marş gücü işinizi görecektir. Marka marka bu değerler değişiklik gösterebilir. Ufak oynamalar sorun teşkil etmez, içiniz rahat olsun. 

Ticari olarak kullanılan Seat İbiza modellerinde ise, ticari akü almalısınız. Bu aküler genelde sarı renkli olur. Aksi halde akünüz garanti dışı kalır.

Seat İbiza Fabrika Orijinal Aküsü

Seat İbiza modelinin aküsü, fabrika çıkışında 50 amper akü çıkmaktadır. Yeni modellerinde ise 36 amper akü bulunur. Marka olarak genellikle, dönem dönem, değişmekle birlikte, Exide veya Varta akü çıkmaktadır. Fabrika çıkışı yazmamızın sebebi, Seat İbiza için daha sonrasında 60 amper akü takmanız, hem fiyat, hem de performans açısından, sizin için daha uygun olacaktır. Start Stoplu modellerinde ise, EFB veya AGM akü çıkmaktadır. Orijinal de çıkan marka, üretim yılına göre değişiklik gösterebilmektedir. O dönem hangi firma ile anlaştı ise, aküyü o markaya yaptırıyor, genel de otomotiv markaları. Aslında orijinal Seat İbiza aküsü diye bir akü yoktur. Bir firmaya yaptırıp, Seat etiketi ile montaj yapılmaktadır.

Seat İbiza Akü Değişimi

Seat İbiza, akü değişimi son derece basittir. Aküyü sabit tutan, ayağı söktükten sonra, kutup başlarını gevşeterek yeni akünüzü takabilirsiniz. Öncelikle eksi kutup sökülmelidir. Orijinal de 36 veya 50 amper çıksa da, marka daha büyük amper takmak için, araç sahibine genişçe bir yer ayırmıştır. Tarih ve saat ayarlarınızı yeniden yapmanız gerekmektedir. 

Seat İbiza Hangi Marka Akü Almalıyım

Seat İbiza, akü markası tercihi yaparken, akü markasının, bulunduğunuz şehir de yetkili servisi, olup olmadığına bakmalısınız, en önemli kriter bu. Çünkü en iyi akü markasını da alsanız, bir sorun yaşadığınız da, il değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda da kargo masrafları veya yetkili servise ulaşmak için harcadığınız giderler canınızı sıkabilir. Şu an için ülkemizde en yaygın servis ağına sahip olan akü markaları, Mutlu akü, İnci akü ve Varta aküdür. 

Yetkili servis ağı en geniş veya size en yakın olan markayı tercih ettikten sonra, fiyat performans olarak, size en uygun gelen akü markasını tercih edebilirsiniz. Seat İbiza Akü tercihi yaparken, akü amperini, marş gücünü, start stop özelliğini ve fiyatını göze alarak en mantıklı aküyü tercih etmelisiniz. 

Seat İbiza Aküsü Kaç Yıl Garantili

Seat İbiza, akü markaları, aküyü nereden alırsanız alın, hususi kullanımlar da 2 yıl, ticari kullanımlar da ise, 1 yıl üretici firma garantisindedir. Garanti şartları, akü ile birlikte size teslim edilmektedir ve orada yazılı olan şartlar geçerlidir. Aküyü garantiden değiştirme yetkisi sadece, markanın yetkili servislerine aittir.

Seat İbiza Akü Ömrü Ne Kadardır

Seat İbiza, akü ömrü, ilk çıkan akü en uzun giden aküdür genelde. Tabi bu aracın durumuna ve kullanan kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. İlk aküsü ortalama 4 ile 6 yıl arasında gitmektedir. Daha sonrasında alınan akülerin ömrü ise, ortalama 3-4 yıl gitmektedir ve yine aracın durumuna, kullanıma göre değişmektedir. 

Seat İbiza Akünün Bittiğini Nasıl Anlarız

Seat İbiza, akünün bittiğini anlamanız için en iyi yöntem, ölçüm yaptırmanızdır. Aracınız da Start Stop özelliği var ise, bu özellik akü bitmeye yakın devre dışı kalır. Ölçüm yaptırmanın haricinde bir kaç fikir verebilirim, ama en iyi çözüm ölçüm yapılmasıdır. Farlar giderek sönük yanmaya başlar, aracı çalıştırırken cılız bir ses çıkar, bir süre sonra kontağı çevirseniz de araç tepki vermez.


Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)